Menu

Vodskov cup vindere 2013

image
Vindere Vodskov Cup 2013 Udskriv side


 

Resultaterne er opgjort - og alle rækkevindere har modtaget Vodskov Cup maskotten, ligesom der er uddelt guld, sølv og bronzemedaljer til spillerne fra de tre bedste hold.
Her følger placeringerne for Vodskov Cup 2013.  

 

U5, U6 og U7:
Efter at Frønse havde kigget fodbold på alle 3-mandsnetbanerne, besluttede han, at det flotte spil og det store engagement skulle honoreres, og derfor blev der overrakt guldmedaljer til alle U5, U6 og U7 spillere for en stor indsats.

 
Frønse overrakte medaljer til alle piger og drenge - her piger fra Brønderslev IF

 
Og her drenge fra Aabybro IF.

 
Og drenge fra Ulsted B.
Ja - det var en travl dag for Frønse.

U8 Drenge:
1. Vodskov IF 1
2. Vodskov IF 2
3. Vestre Hassing G.

 
Vodskov IF tog både første og andenpladsen i den største række - U8 drenge - der havde 21 deltagende hold.

U8 Piger:
1. Vodskov IF 2
2. Brønderslev IF 2
3. Brønderslev IF 1

 
Vodskov IF 2 piger - årgang 2005 - ville ikke stå tilbage for Vodskov IF drenge, og vandt dermed U8 pigerækken.

U9 Drenge:
1. Støvring IF
2. Nørresundby B. 1
3. Asaa B.

 
Glade Støvring IF drenge efter sejren i U9 drenge.

U9 Piger:
1. Støvring IF
2. Aalborg Freja 2
3. Aalborg Freja 1

 
Støvring IF U9-piger fulgte drengenes succes op i årgang 2004.

U10 Drenge A:
1. Vodskov IF
2. Hjørring IF 1
3. Aabybro IF

 
Værterne fra Vodskov IF vandt U10 Drenge A rækken.

U10 Drenge B:
1. Fredsø/Lødderup UIF (FLUIF)
2. Hjørring IF 2
3. Nørresundby B. 1

 
FLUIF drengene kunne tage den lange tur hjem til Mors med sejren i U10 Drenge B.

U10 Piger:
1. Fredsø/Lødderup UIF (FLUIF)
2. Vodskov IF 2
3. IF Bjørn

 
Også FLUIF U10 piger vandt deres række for årgang 2003.

U11 Drenge A:
1. Brønderslev IF
2. Jammerbugt FC
3. Nørresundby B.

 
Brønderslev IF drengene på billedet vandt Vodskov Cup for tredje år i træk.

U11 Drenge B:
1. Jetsmark IF
2. Vodskov IF
3. Brønderslev IF

 
Sejr til Jetsmark IF i U11 B-rækken.

U11 Piger:
1. Sulsted/Vestbjerg IF
2. Vodskov IF
3. Nørresundby B.

 
Sulsted/Vestbjerg IF sejrede i U11 pigerækken - og tester medaljerne!

U12 Drenge:
1. Gug B.
2. Aalborg Chang
3. Vodskov IF

 
Vinder i U12 drenge blev Gug B.

U12 Piger:
1. Asaa B
1. Hjallerup IF
3. Storvorde/Sejlflod B.

 
Asaa B. U12 piger øverst på podiet - og som man kan se, så har de prøvet det før!

U13 Drenge:
1. Aabybro IF 1
2. Aalborg Freja
3. Skagen IF

 
Drengene fra Aabybro IF vandt U13 rækken - og der er kys til Vodskov Cup mascotten.

U13 Piger:
1. IK Skørping Frem
2. Vodskov IF
3. Aabybro IF

 
IK Frem Skørping vandt pigernes U13 række.

U15 Drenge:
1. Vodskov IF 1
2. V. Hassing G.
3. Vejgaard B.

 
Med sejr til Vodskov IF U15 drenge - blev værterne fra VI den mest vindende klub til Vodskov Cup 2013 med sejr i 4 rækker.

 

Hjemmesiden bruger cookies Vi samler statistik på vores portaler ved hjælp af cookies for hele tiden at kunne forbedre din oplevelse
Læs mere.